موسسه خیریه نواندیشان کارآفرینی ایرانیان - تهران

موسسه خیریه نواندیشان کارآفرینی ایرانیان با همکاری و عضویت بیش از پنجاه نفر از افراد خیر و تحصیل کرده در مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف در تاریخ 13/11/1388به ثبت رسید .

مسئولین و خیرین موسسه بيکاري را در جامعه عامل اصلي بالا رفتن سن ازدواج – ترويج مواد مخدر و آلودگي جوانان به مواد مخدر و روان گردان و نا امني و ساير موارد نا مطلوب مي دانند و بدنبال راه کار حل اين معضلات هستند و درحد بضاعت و توان خود باتوجه به تجاربی که در زمینه اشتغال،صنعت،معدن،کشاورزی،مسائل اجتماعی و آسیب شناسی،قضائی،  امور حقوقی وهمچنین بزه کاری هادر جامعه ومشکلات زندانیان وخانواده های زندانیان و نیز ازدواج جوانان دارنددر صدد کمک به حل مشکلات ودستگیری از اقشار آسیب پذیر جامعه برآمدند. 

موسسه خیریه نواندیشان کارآفرینی ایرانیان به قصد قرب ورضای خداوند متعال با پایبندی به اصول و ارزش های زیر شروع به فعالیت نمود.

اصول و ارزشهای حاکم بر موسسه عبارتند از:

1-ارزشهای دینی با تاکید بر :

الف)احترام و توجه به مستمندان

ب)توجه به مشکلات مردم

ج)تشویق دیگران مخصوصا افراد توانمند به انجام امور خیر

2-ارزش های فرهنگی و اجتماعی

الف) آشنایی با فرهنگ اقشار مختلف جامعه

ب)خشرویی و تکریم مددجویان

ج)توجه به تخصص و مهارت های مددجویان

برنامه ها و اهداف

*گسترش و توسعه صنعت فراوری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

*تحقیق و مطالعه و توسعه معادن و صنایع دستی

*بر پایی کارگاه های سنگ تراشی و فر آوری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و تجهیز آنها 

مهمترين برنامه موسسه در زمينه گسترش و توسعه صنعت جواهر و سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي ايران و در خصوص کاهش قيمت تمام شده اين محصول و ايجاد  امکان رقابت در بازارهاي بين المللي و نيز جلوگيري از ورود بدليجات به کشور و گشودن باب صادرات اين محصول به خارج از کشور، مطالعه و شناسائي و راه اندازي معادن سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي کشور مي باشد که در اين زمينه بحمدا... موفقيتهائي حاصل شده که تا کنون بيش از يکصد معدن از انواع سنگها ( کوارتزها ، آميتيست ، لاجورد ، عقيق ، انواع گارنت ، زمرد ، مالاکيت و ... ) در نقاط مختلف کشور شناسائي شده است و مکاتباتي نيز با وزارت صنايع و معادن در اين زمينه انجام شده و بياري خداوند کتابي هم تحت عنوان کشکول جواهر با فصول مختلف تحت عنوان : تعريف سنگ – کاني هاي تشکيل دهنده سنگ – روشهاي کاني شناسي – توزين جواهرات – تاريخچه جواهر – انواع آن – آدرس معادن سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي ايران ، رابطه اين سنگها با سال و ماه و هفته و روز ، خواص درماني سنگها ، فرآوري و معرفي دستگاهها و انوع ابزار فرآوي ، موارد استفادۀ سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي در صنعت و ميزان اشتغال زائي اين صنعت ، مقايسه اين کشور با ساير کشورهاي دست اندر کار با اين صنعت در دست تهيه و چاپ مي باشد که تا پايان سال اين مجموعه در دسترس علاقه مندان قرار داده خواهد شد .

*ایجاداشتغال برای جوانان علاقمند ،خانواده های زندانیان،اقشار نیازمند و آسیب پذیر جامعه

*برگزاری مراسم ازدواج آسان و تهیه جهیزیه

*فراهم نمودن ابزار کار برای مشاغل خانگی

*اعطای کمک های نقدی و غیر نقدی در غالب ارزاق و پوشاک به نیازمندان

آدرس:

تهران - خ ولیعصر - بالاتر از پارک ساعی - روبروی بیمارستان مهرگان - کوچه همسایگان - پ 3

ایمیل: [email protected]

تلفن: 9 - 02188872146
فکس: 02188872771